Mbeti viktimë e ‘Titan’/Tezja e 19-vjeçarit zbulon si qëndron e vërteta e udhëtimit fatal

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në ditët para se nëndetësja Titaniku të zhdukej në Oqeanin Atlantik, pasagjeri më i ri, një student 19-vjeçar që shoqëronte babanë e tij në ekspeditë, hezitoi të shkonte në thellësitë e detit drejt rrënojave të Titanikut, sepse ai ishte “i frikësuar”. Megjithatë, ai pranoi udhëtimin për të kënaqur babain e tij aventurier, tha tezja e të riut që u shpall i vdekur mbrëmë, si dhe katër pasagjerët e tjerë dhe anëtarët e ekuipazhit.

Azmeh Dawood, motra më e madhe e biznesmenit pakistanez Shahzad Dawood tha se nipi i saj Sulaiman, 19 vjeç, kishte informuar një të afërm se ai nuk ishte në gjendje për udhëtimin me nëndetëse dhe ndihej e tmerruar për ekspeditën në Titanik.

Adoleshenti vendosi të udhëtonte për babain e tij pa e menduar dy herë, shkruan CNN.

“Po mendoja për Sulejmanin, i cili është 19 vjeç dhe brenda mund t’i ngecë fryma”, tha Azmeh Dawood në një intervistë telefonike nga shtëpia në Amsterdam që ndan me burrin e saj Jonathan.

Azmeh Dawood u trondit kur Ocean Gate, kompania që qëndron pas ekspeditës Titan, konfirmoi se pesë pasagjerët në bord kishin vdekur. Roja Bregdetare e SHBA tha se mbetjet në zonën e kërkimit ishin në përputhje me një shpërthim katastrofik.

Të fundit

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

Lajme të tjera

Web TV