E kryer/ James Maddison është lojtari i ri i Tottenham, Spurs “freskojnë” mesfushën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

James Maddison do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të mërkurën para se të përfundojë transferimin e tij prej 40 milionë funtesh nga Leicester te Tottenham.

Mesfushori anglez ka rënë dakord për kushtet për një kontratë afatgjatë dhe ardhja e tij do të jetë një nxitje e madhe për trajnerin Ange Postecoglou. Menaxheri i ri i Spurs dëshiron të rikonfigurojë skuadrën e tij në një formacion 4-3-3 dhe nënshkrimi i Maddison, i cili nuk ishte në gjendje të parandalonte Leicesterin për rënien në Championship sezonin e kaluar, do të rrisë opsionet e tij krijuese.

Maddison kishte mbetur një objektiv dhe Spurs dolën si kryesues në garën për të nënshkruar me 26-vjeçarin kur Newcastle United ndërroi fokusin e tyre në blerjen e mesfushorit Sandro Tonali. Leicester shpresonte të fitonte 60 milionë funte për Maddison, por ishte detyruar të merrte një tarifë më të ulët pas rënies në ligën Championship.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV