Rrugëtimi i Yuri Kim në Shqipëri/ Ngjela: Ka qenë një ndihmë e madhe për vendin tonë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela ka folur lidhur me largimin e ish-ambasadores amerikane Yuri Kim.

Në një intervistë televizive Ngjela u shpreh se Kim, ka qenë një ndihmë e madhe për vendin tonë dhe e cilëson si një nga figurat më të rëndësishme të historisë shqiptare.

“Yuri Kim i ka dhënë një ndihmë të madhe Shqipërisë. Ka qenë më aktivja, ka përkrahur Reformën në Drejtësi, është një figurë e rëndësishme në historinë e Shqipërisë.

Duhet të kishte bërë më shumë, por kaq pati mundësi, ka ndërmarrë hapa seriozë në shumë sektorë. Reformën në Drejtësi e drejton Uashingtoni”, tha avokati Ngjela.

Të fundit

Miley Cyrus: Nuk shoqërohem me të famshëm

Miley Cyrus ka folur për personat në rrethin e saj, ndërsa është shprehur se nuk përfshin personazhe të tjerë...

Lehtësohen procedurat e lejeve për objektet bujqësore e të banimit në fshat

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministrave 283/2015, të cilat lidhen drejtpërdrejt me rregullat dhe procedurat e lejeve të...

Konkurrenca mbyll hetimin për tregun e shërbimit taksi në aeroportin e Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës (AK) ka mbyllur procedurën e hetimit të thelluar ndaj ndërmarrjes Tirana International Airport dhe Auto Holiday Albania në tregun e shërbimit...

Thirrja e Salianjit për demokratët: Ejani në PD

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka drejtuar një apel për të gjithë demokratët në Partinë Demokratike. Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, i cili njohu si...

Punën në shtet e duan më shumë gratë, 61% e aplikimeve

Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se 61% e aplikimeve u plotësuan...

Lajme të tjera

Web TV