Abazoviç pret Ramën në Podgoricë, mbajnë takim kokë më kokë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet tashmë në Mal të Zi ku është takuar me Kryeministrin Dritan Abazoviç.

Kreu i qeverisë zhvilloi një takim kokë më kokë me Abazoviç. Më pas do të ketë një drekë pune dhe takime mes dy delegacioneve.

Gjithashtu është parashikuar edhe një konferencë shtypi mes dy Kryeministrave.

Kurse pas kësaj Rama do të takohet edhe me Presidentin malazez, Jakov Milatoviç.

Pas Malit të Zi, Rama do të udhëtojë drejt Serbisë ku në mbrëmje do të takohet me Presidentin serb Vuçiç.

Të fundit

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për...

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Lajme të tjera

Web TV