Forcohen monedhat e huaja/ Rritet euro, dollari dhe paundi britanik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Valutat e huaja po rifitojnë pikë me shpejtësi në raport me lekun. Pasi preku javën e kaluar nivelin më të ulët në 100 lekë, euro është ngjitur të premten në kuotën e 105.8 lekëve.

Brenda një javë është monedha europiane që ka rifituar rreth 5 pikë në raport me lekun.

Edhe dollari amerikan po fiton terren duke e mbyllur javën me rritje të ndjeshme.

Sipas Bankës së Shqipërisë dollari këmbehet sot për 96.5 lekë, duke rifituar 2.3 pikë ndaj lekut brenda një dite.

Por, me gjithë rikuperimin e ditëve të fundit, sërish valuta qëndron në nivelet më të ulëta që prej fillimit të vitit, kur këmbehej për 111.7 lekë.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV