David Beckham i lumtur me merkaton: “Kemi nënshkruar me lojtarin më të mirë në histori”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Padyshim, një nga transferimet më të bujshme, të kësaj merkatoje vere është dhe kalimi i “pleshtit”, Lionel Messi, tek amerikanët e Inter Miami dhe në vetëm 2 ndeshjet e para me fanellën e skuadrës së tij të re, Messi ka arritur të shënojë plot 3 gola, si dhe të dhurojë 1 asist.

Pas këtyre performancave magjike, disa fjalë për “pleshtin” i ka thënë dhe Presidenti i klubit, David Beckham, i cili fillimisht foli për emocioniet që ndjeu kur nënshkroi me 7 herë fituesin e “Topit të Artë”, të cilin e konsideron më pas si futbollistin më të mirë të të gjitha kohërave.

“As që e mendoja se mund të përjetoja ndjenja të ngjashme si pronar që përjetova si futbollist. Kur mora thirrjen që njoftoi lëvizjen, u ndjeva sikur po shkoja në Old Trafford ose Wembley. Dhe pastaj mendova, ne sapo fituam konkurrencën e të gjithëve për të nënshkruar me lojtarin më të mirë që ka luajtur ndonjëherë futboll”,- u shpreh Beckham.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV