test

Nis aplikimi në universitete; maturantët përzgjedhin degët e preferuara

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka nisur faza e parë e aplikimit për studimet e larta.

Maturantët kanë gjashtë ditë kohë për të përzgjedhur online një deri në 10 degë të preferuara.

Në portalin e aplikimit universitar, u-albania, kandidatët kanë të gjithë informacionin e nevojshëm mbi më shumë se 560 programe studimi të ciklit të parë, në 39 institucione publike dhe private të arsimit të lartë.

Renditja e aplikantëve për fazën e parë do të bëhet e ditur më datë 27 gusht.

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV