Vjedhje spektakolare në Paris/ Hajdutët arratisen me bizhuteri me vlerë 15 mln euro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Tre grabitës kanë hyrë në argjendarinë e njohur  Piaget në Paris dhe kanë marrë me armë bizhuteri me vlerë 15 milionë euro.
Grabitja në Piaget, në lagjen e dytë të Parisit, ndodhi herët pasdite të së martës (1/8) dhe teksa klientët ndodheshin brenda argjendarisë. Madje, autorët nuk kanë hezituar të kërcënojnë punonjësit për të vjedhur bizhuteritë me vlerë.Ishin tre grabitës, “dy burra me kostume dhe një grua me fustan”, tha një burim policor.
“Të gjithë në pjesën e pasme të dyqanit ranë përtokë dhe grabitësit më pas detyruan një anëtar të stafit të hapte vitrinat dhe një bagazh ku mbahen disa nga pjesët më të shtrenjta. Pasi u morën mjaft bizhuteri, grabitësit u larguan në këmbë dhe më pas ndoshta hipën në dy rrota aty pranë”, tha një burim i cituar nga Daily Mai.

Të fundit

Mori nusen me karotrec, dhëndri lezhjan rrëfen arsyen që e shtyu drejt këtij vendimi

Emanueli dhe Rovena kanë rrëfyer në “Vizioni i i Pasdites” , historinë e dasmës së tyre, e cila tërhoqi...

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij viti janë regjistruar rreth 100...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Ndryshime në dikaster, emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës (Emri)

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka propozuar në takimin e sotëm në Këshillin e Ministrave emrin për Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit të Provës Mësohet...

Ndryshime dhe të papritura, datat që duhet të mbash mend në dhjetor

12 dhjetor – Hëna e re në Shigjetar Kjo hënë e re të motivon të zgjerosh horizontin, të marrësh më shumë informacion dhe të ndërmarrësh...

Lajme të tjera

Web TV