test

Tërmeti i fortë shkund këtë vend, raportohet për të plagosur dhe ndërtesa të shembura

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.4 i shkallës Rihter goditi orët e para të mëngjesit Kinën lindore. Mediat shtetërore raportuan për të paktën 21 persona të plagosur dhe me qindra ndërtesa të shembura.

Tërmeti që goditi në orën 2.33 të mëngjesit provincën Shandong, sipas shërbimit meterologjik kishte një thellësi prej 10 kilomatrash. Mediat vendase thanë është më i forti i rënë deri më tani prej një dekade në këtë zonë.

Tërmeti që u ndje deri në Pekin dhe Shangai u pasua nga 52 pasgoditje, dhe për këtë arsye hekurudha e Pekinit njoftoi anulimin e mbi 60 trenave për të dielën.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV