Leipzig shkatërron Bayern Munich në “Allianz Arena” dhe fiton superkupën e Gjermanisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

RB Leipzig fiton për herë të parë në histori Superkupën e Gjermanisë, ndërsa triumfoi në “Allianz Arena” ndaj Bayern Munich, duke i dhënë fund fitoreve prej tre viteve radhazi të këtij trofeu nga bavarezët.

Leipzig mori avantazhin në që minutën e tretë me Dani Olmo-n, me spanjollin që zhvilloi një super takim.

Në minutën e 44’ i asistuar nga Werner, Olmo dyfishoi avantazhin e ekipit dhe e mbylli pjesën e parë me rezultatin 0-2.

Afrimi më i ri i Bayern Munich, Harry Kane debutoi, duke e nisur sfidën në minutën e 63’, por pa mundur të ndryshonte rezultatin.

Ndërsa në minutën e 68’, pas penalltisë së fituar nga prekja e topit me dorë nga Mazraoui, Olmo realizoi golin e tretë nga pika e bardhë e penalltisë dhe vulosi këtë takim.

Të fundit

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Përplasje me produksionin? Dy kunatat në festë, mungojnë vëllezërit Veshaj

"After Party” i “BBV3” ka bërë bashkë të gjithë ish-banorët e shtëpisë, një festë kjo e cila organizohet për çdo vit. Jo vetëm ish-banorët e...

Lajme të tjera

Web TV