Ndërhyrja tek të dhënat e TIMS/ Gazetari zbardh detajet: Ja si ka ndodhur ngjarja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Ferdinand Dervishi foli në lidhje me ndërhyrjen te të dhënat e sistemit TIMS.

I ftuar në emisionin “Review”, ai theksoi se punonjësit e policisë bën rezistencë kur ju dha urdhër që të transferonin të dhënat, ndërkohë që edhe pse ishin njoftuar strukturat e larta të shtetit askush nuk reagoi.

Më tej ai theksoi se drejtori pasi ka parë që punonjësit nuk po bëjnë se çfarë po i thoshte ai, ka futur brenda persona të pa autorizuar.

“Unë e kam marrë vesh me datë 3. Mu desh të verifikoja të vërtetën e historisë. Ka ndodhur një ngjarje që është shtrirë në 12 orë. Në darkë punonjësit e terrorizuar të atij sektori, nuk po ndërhynte askush. Të terrorizuar vendosën të dërgonin këtë email anonim. Ky email, ju dërgua dhe SPAK dhe kryeministrisë, edhe shërbimet sekret, nuk mbeti më çështja brenda policisë. Është ndërhyrë në orën 10./e.t

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV