Nesër mbahet mbledhja e parë e komisionit hetimor për TIMS-in, ja çfarë pritet të ndodhë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni hetimor për të dhënat e TIMS, do të drejtohet nga kryetari Ervin Salianji, ndërsa nënkryetar është Toni Gogu.

Sipas rendit të ditës, të martën pritet të konstituohet komisioni hetimor,  të bëhet prezantimi i anëtarëve të tij dhe të përcaktohen detyrat.

“Të nderuar deputetë, Komisioni hetimor për Tims do të zhvillojë mbledhje nesër, ditën e martë, datë 02 prill 2024, ora 15:00, salla Pjetër Abnori. Rendin e ditës e gjeni bashkëlidhur. Ju faleminderit!”, sipas njoftimit.

Rendi i ditës

1. Deklarimi i konstituimit të komisionit hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.
2. Deklarimi i qëllimit të ngritjes së komisionit.
3. Përcaktimi i detyrave të komisionit.
4. Zgjedhja e sekretarit të komisionit.
5. Deklarimi i planit paraprak të hetimit.
6. Zgjedhja e ekspertëve ligjorë.
7. Përcaktimi i mbledhjes së radhës së komisionit hetimor.

Komisioni Hetimor për rrjedhjen e të dhënave në sistemin TIMS
1-Ervin Salianji – kryetar
2-Toni Gogu-Nënkryetar PS
3-Nasip Naço – Anëtar PS
4-Blerina Gjylameti – Anëtar PS
5-Etilda Gjonaj – Anëtar PS
6- Xhemal Qefalia – Anëtar PS
7- Antoneta Dhima – Anëtar PS
8- Bardhyl Kollçaku – Anëtar PS
9- Denis Deliu – Anëtar PS
10- Lindita Metaliaj – Anëtar PD
11- Lefter Gështenja – Anëtar PD
12- Asllan Dogjani – Anëtar PD
13- Ramadan Lika – Anëtar PD
14- Luan Baci – Anëtar PD
15- Elda Hoti – Anëtar PD

Anëtarët Zëvendësues
1- Bledion Nallbati- anëtar zëvendësues PD
2- Isuf Çela – anëtar zëvendësues PD
3- Eduart Nreca Anëtar zëvendësues PS
4- Laer Duraj Anëtar zëvendësues PS

/O.S

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV