Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.7 ballë godet këtë vend, ja ku ishte epiqendra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter ka goditur mbrëmjen e djeshme zonën pranë bregut verior të Kilit, u njoftua Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS).

Epiqendra e tërmetit ishte 121 kilometra në perëndim të qytetit të Copiapo, dhe ishte në një thellësi prej 4.9 kilometrash.

Për momentin nuk ka informacione për viktima të mundshme apo dëme materiale./  S.M

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV