Gazetari zbulon skenarin e errët të Berishës: Po përdor Belerin për të sulmuar…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Flogert Muça në një intervistë televizive ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen Beleri, ku tha se Sali Berisha po e përdor atë për të sulmuar drejtësinë.

Muça tha se Berisha ashtu si dhe politika shqiptare e njeh të shkuarën e errët të Fredi Belerit, ku shtoi se ky i fundit është i aftë të prishë edhe provat për të dalë nga burgu.

Sakaq gazetari tha se në këtë çështje vendi ynë duhet të jetë i qetë pasi ka mbështetjen e ndërkombëtarëve.

“Duhet të na shqetësojë reagimi i pseudo-patriotëve, të cilët vetëm për të sulmuar Edi Ramën janë bërë palë me Greqinë. Është absurd.

Drejtoria e burgjeve jep leje vetëm për fatkeqësi familjare dhe nuk ka asnjë lloj tjetër të drejtë. Gjykata nuk e liron pasi Beleri ka precedent se është larguar kur është dënuar në Greqi, pra dhe mund të prishë provat.

Nuk më shqetëson fare reagimi i Greqisë, pasi edhe DASH thotë se Shqipëria duhet të veprojë sipas ligjeve për Belerin. Edhe Leyen, i dha një shuplakë Greqisë me mesazhin se Europa duhet të bashkohet dhe jo të ndahet.

Pra ne kemi krah partnerët ndërkombëtarë. Në vitin 2000, Berisha, Nano dhe partitë janë bërë kundër Fredi Belerit.

Doktori i di mirë informacionet se kush është Beleri, prandaj deri më sot ka qenë kundër tij në çdo rast. Berisha e di sa agresivë është Greqia në këtë çështje, dhe Berisha i hodhi benzinë çështjes.

Berisha po e përdor dhe shfrytëzon si martin Belerin për të sulmuar drejtësinë”, tha ai./ S.M

Të fundit

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Lajme të tjera

Web TV