Osimhen i irrituar pas zëvendësimit, Rudi Garcia: “Është gjë e mirë që është i pakënaqur”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Napoli nuk mundi të marrë më shumë se një pikë në transfertën e Bolognas, që u mbyll me rezultatin 0-0.

Megjithatë përveç rezultatit një nga momentet që tërhoqi më shumë vëmendje ishte zëvendësimi i Osimhen nga Simeone në minutën e 86’.

Ky zëvendësim nuk u prit aspak mirë nga sulmuesi i Napolit, i cili u zemërua keq me trajnerin Rudi Garcia.

I pyetur pikërisht për këtë rast, kreu i stolit të Napolit e justifikoi atë veprim duke thënë se Osimhen ishte i zemëruar me performancën e tij.

“A janë reagime të tilla shqetësuese? Gjëja më e mirë është se kur largohet ai nuk është i lumtur. Mund të jesh i pakënaqur me performancën tënde”-deklaroi Garcia, i cili më tej shtoi se kushdo mund të humbasë penallti, duke qetësuar gjakrat.

“Edhe më të madhit në histori i ndodh të humbasë penallti. Ne luajmë çdo katër ditë dhe lojtarët e dinë se do të zëvendësohen, kemi edhe lojtarë të tjerë që janë në stol, por që do jenë pjesë e ndeshjeve”-tha ndër të tjera trajneri i Napolit.

Të fundit

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Lajme të tjera

Web TV