“Vuçiç do të ketë fatin e Millosheviçit”/ Ngjela shpërthen në akuza të forta ndaj serbëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokat Spartak Ngjela ka reaguar ashpër ndaj Serbisë për provokimet në Kosovë. Duke folur në një intervistë, ai tha se Vuçiç do ketë fatin e Millosheviçit.

Sipas Ngjelës, serbët po bëjë sjellje ordinere, teksa u shpreh se është anormale që Serbia pretendon të gjykojë ata që sulmuan Kosovën. Sipas tij, gjykimi duhet bërë vetëm në Kosovë.

Gjithë kohën që kam ndjekur politikën dhe historinë e Kosovës në funksion të Serbisë kam parë që ata janë kalamaj agresivë. Nuk kanë ndërgjegje politike. Si do merremi me atë.

Ky është hajvanllëk. Ne i themi një gjendje e mjerë mendore. Ata sulmuesit, ata që bënë agresionin do i gjykojnë këta në gjykatat që varen nga Vuçiç.

E kuptoni ku jemi. Ai shtet është, prandja po bëjnë kërdinë. Ata janë hajvanë fare. Ku dinë gjë ata. Asgjë nuk bëjnë dot.

Donin Veriun dhe ranë brenda. Në vend të japë dorëheqjen, Vuçiç bën nga këto budallallëqe.

Unë e kam thënë që Vuçiç do përfundojë si Millosheviçi pikërisht për këtë që ka bërë”, tha ai.  /  S.M

Të fundit

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...

Lajme të tjera

Web TV