test

Barcelona rrit të ardhurat vjetore, por borxhi neto mbetet plot 500 milionë euro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitimet neto janë 304 milionë euro, por për Barcelonën shifrat ende nuk rrezatojnë dritë në fund të tunelit. Në buxhetin 2022-2023, të paraqitur nga klubi katalanas, kishte një bilanc më të mirë se sa pritej, sikurse shpjegoi Eduard Romeu, nënkryetar i zonës ekonomike, i cili lejoi një ulje të borxhit neto nga gati 700 në 552 milionë euro.

“Por ka ende shumë punë për të bërë, për ta sjellë borxhin në një nivel të qëndrueshëm”, – shpjegoi menaxheri i klubit blaugrana.

Me një shpenzim total prej 1.165 miliardë euro dhe të ardhura prej 1.259 miliardë euro, Blaugranët kanë përmirësuar pak gjendjen e financave të tyre, edhe për shkak se ka pasur një përmirësim 43% në fushën tregtare, me fitime prej 350 milionë euro.

Kjo, edhe falë “potencialit shumë të lartë të markës së Barcelonës”, fakt i cili ndihet mbi të gjitha në “merchandising” dhe shitjen e biletave të stadiumit e muzeut, nënvizoi Romeu. Pikat e dhimbshme, si në shumë klube të tjera, kanë të bëjnë për shembull me zërin e pagave. Ato “peshojnë” 676 milionë euro, rreth 60% e totalit të shpenzimeve të Barçës./e.t

Të fundit

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua...

Dyshohet se ka pirë mbidozë ilaçesh, 2-vjeçari dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një 2-vjeçar është dërguar në spitalin e Sarandës në gjendje të rëndë shëndetësore mesditën e kësaj të shtune. Sipas informacioneve fëmija dyshohet se ka pirë...

Burrat e zodiakut që nxjerrin në pah më të mirën e tyre kur bëhen baballarë

Virgjëresha-Kur mashkulli Virgjëreshë bëhet prind, ai ndryshon për mirë. Ai nxjerr në pah një personalitet që ju nuk e prisni. Ai kujdeset për fëmijën...

Policia zyrë të re për “gjurmimin” e pasurive të krimit! Zbulimet ia çon SPAK-ut

Zyra e Rikuperimit të Aseteve, e cila pritet të ngrihet brenda Policisë së Shtetit, do të gjurmojë dhe zbulojë paratë e krimit të organizuar,...

Blero dhe Afrona flirtojnë në Instagram? Veprimi i tyre bëri “lëmsh” rrjetin

Ndonëse ka dy vite që i kanë ndarë rrugët, Blero dhe Afrona kanë bërë “lëmsh” rrjetin me disa veprime në rrjetet sociale. Derisa Blero njoftoi...

Lajme të tjera

Web TV