Kërcënohet prokurori i Beratit/ Policia zbulon si ndodhi ngjarja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prokurori i Beratit, Dritan Gripshi është kërcënuar nga një person në ambientet e gjykatës.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, në ambientet e jashtme të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat.

Dyshohet se shtetasin A. Q., 56 vjeç ka fyer dhe ka kanosur drejtuesin e Prokurorisë së Beratit.

Ndaj 56-vjerçarit ka nisur procedimi në gjendje të lire.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Fyerja e gjyqtarit” dhe “Kanosja e gjyqtarit”./ I.S

Të fundit

Deklarata e bujshme, këta emra politikanësh janë futur në “listën e zezë” të SHBA

Avokati i njohur, Idajet Beqiri shprehet se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duken të vendosur për të luftuar të...

“Jo masakrës”, protestë kundër ndërtimeve në zonat e mbrojtura

Një grup aktivistësh po protestojnë këtë të enjte para Kuvendit kundër ndryshimeve të propozuara nga qeveria në ligjin për zonat e mbrojtura. Nisma që...

A do të jetë pjesë e grupit Berisha-Bardhi? Tabaku: Nuk kam vend tjetër përveç se në PD

Nuk kam asnjë vend tjetër përveç PD-së. Kështu deklaroi Jorida Tabaku nga jashtë Kuvendit teksa u pyet për zhvillimet e fundit dhe bashkimin e grupit...

Ngjarje e rëndë, efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe …

Një video e publikuar në rrjet tregon një grup burrash të zhveshur të cilët në temperatura të ulëta detyrohen të kthehen nga kufiri serb...

Jordania hedh nga ajri ndihma mjekësore në Gaza

Jordania ka hedhur nga ajri ndihma mjekësore në Rripin e Gazës, ku Izraeli vazhdon sulmet prej më shumë se 4 muajsh.  Në deklaratën me...

Lajme të tjera

Web TV