“Nuk jam mirë!”/ Papa Françesku shfaq probleme me shëndetin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Papa Françesku të hënën nuk lexoi një fjalim të përgatitur për një takim me rabinët evropianë, duke u thënë atyre se nuk ndihej mirë.

“Mirëmëngjes. Ju përshëndes të gjithëve dhe ju mirëpres dhe ju falënderoj për këtë vizitë që më gëzon shumë. Por ndodh që nuk jam mirë dhe për këtë preferoj të mos e lexoj fjalimin, por t’ju jap një kopje”, deklaroi kreu i Vatikanit.

Papa Françesku, 86 vjeç, dukej se kishte probleme me frymëmarrjen teksa përshëndeti rabinët në fillim të takimit. Françeskut i mungon një pjesë e njërës mushkëri, e cila iu hoq kur ai ishte i ri në vendlindjen e tij, Argjentinë.

Papa iu nënshtrua një operacioni në 7 qershor për të riparuar një hernie abdominale. Ai kaloi nëntë ditë në spital dhe duket se është shëruar plotësisht nga ai operacion.

Ai ka zhvilluar tre udhëtime jashtë vendit që nga ndërhyrja e fundit dhe është planifikuar të shkojë në Dubai muajin e ardhshëm për samitin e klimës të Kombeve të Bashkuara./   S.M

Të fundit

“Krenar për Shqipërinë”- Rama poston pamje nga Samiti i Ballkanit Perëndimor

Tirana mikpriti sot Samitin Rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës me fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit...

Tre shenjat më me fat në muajin Mars dhe kombinimet më të mira për dashurinë

I ftuar në një  emision televiziv, ishte astrologu i njohur Jorgo Pulla, i cili bëri një parashikim për muajin Mars për tre shenjat më...

Raporti i AMF/ Në 25-vjetorin e themelimit, SIGAL UNIQA, lidere e tregut të sigurimeve

Ashtu siç u mbyll viti 2023, nis edhe viti 2024. SIGAL UNIQA Group Austria mbetet kompani më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve...

25 vendet më të shëndetshme në botë

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim në 25 vendet më të shëndetshme në botë. Kur diskutohet për vendet më të shëndetshme në botë si...

BRICS do të lëshojë një monedhë të vetme të ngjashme me Euron

Aleanca BRICS po kërkon të punojë për një monedhë alternative për të përballuar dollarin amerikan. Blloku po përpunon disa opsione për t'i dhënë fund varësisë...

Lajme të tjera

Web TV