test

Ministria e shëndetësisë së Gazës bën Bilancin e frikshëm të palestinezëve të vrarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka shkuar në 11 mijë numri i palestinezëve të vrarë, përkatësisht 11, 078 që nga fillimi i luftës në 7 tetor, sipas shifrave të përditësuara nga ministria e shëndetësisë së Gazës.

Mes viktimave, 4,506 janë fëmijë.

Ndërsa presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i ka cilësuar shifrat nga ministria e shëndetësisë si të ekzagjeruara, Associated Press thekson se ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Barbara Leaf, u tha ligjvënësve në fillim të javës se ekzistonte mundësia që shifrat të jenë reale, mbase dhe më të larta seç janë raportuar. /O.S

Të fundit

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të...

Media gjermane “BILD”: Zbuloni gjithçka rreth kulturës së vendit mesdhetar, Shqipërisë

Thesare historike, peizazhe idilike, vende fetare: Shqipëria ka gjithçka për të ofruar, shkruan Emily Pradel në një artikull të botuar në të përditshmen gjermane...

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Do të jetë pjesë e një edicioni të ri? Ja çfarë zbulon Egla Ceno

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top...

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua në QSUT nga Spitali Bashkiak...

Lajme të tjera

Web TV