Shkoi të riparonte defektin, humb jetën elektriçisti në Elbasan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një elektriçist ka humbur jetën gjatë punës në fshatin Muçan të Elbasanit.

Elektirçisti 62-vjeçar i OSSHEE po riparonte një defekt në një kabinë elektrike, në fshatin Muçan, në momentin kur aksidentalisht ka rënë në kontakt me rrymën elektrike, ku edhe gjeti vdekjen e menjëhershme.

Mësohet se defekti në fshatin Muçan kishte ndodhur për shkak të motit të keq. Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të vdekjes tragjike të elektriçistit 62-vjeçar.

“Rreth orës 12:45, shtetasi A. T., rreth 62 vjeç, banues në Elbasan, me profesion elektricist, dyshohet se aksidentalisht gjatë punës për riparimin e një defekti në një kabinë elektrike, në fshatin Muçan, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe si pasojë ka humbur jetën”, njofton Policia.  /   S.M

Të fundit

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

“E premtja e zezë” në Lushnje, dinamika e shpërthimit që u mori jetën babë e bir

Plagosen shtatë të tjerë, mes tyre deputeti Bujar Çela Ora 15:37 minuta do të shënonte një shpërthim shumë të fortë në Lushnje këtë të premte....

Lajme të tjera

Web TV