Rritet me 20 lekë çmimi i cigareve në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në vazhdën e ngritjeve të çmimeve të produkteve bazike për jetesë, duket se ka nisur shtrenjtimi edhe i produkteve të luksit.

Kësisoj, rritje ka pësuar edhe duhani. Një vëzhgim i Fjala.al, në kioskat e kryeqyteti, tregon se një paketë cigare tanimë kushton 20 lekë më shumë.

Nëse një paketë “Mlboro Gold” deri dje e blinit me 360 lekë, sot do të duhet të paguani 20 lekë më shumë, 380 lekë.

Megjithatë, duhet theksuar se për këtë rritje nuk ka një VKM të qeverisë, dhe nuk dihet nëse bëhet fjalë për një abuzim të tregtarëve./ E.T

Të fundit

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

Lajme të tjera

Web TV