VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit të pestë në Ligën e Konferencës.

Ekipi polak pësoi që në minutën e katërt të takimit, me Moussa Diaby i cili shfyrtëzoi një asistim të Youri Tielemans për të shënuar për rezultatin 1-0.

Sidoqoftë, goli i Muçit në minutën e 20-të solli baraspeshën në këtë takim.

Sfida u vulos në minutën e 59-të, ku Alberto Moreno shënoi për vendasit për 2-1.

Deri në fund nuk pati më surpriza, me Aston Villan që blindon vendin e parë në grupin E.

Të fundit

Ministri francez shuan zërat për përplasje mes Macron dhe Scholz: Nuk ka konflikt!

Në një intervistë të ministrit të Jashtëm francez, Stéphane Séjourné për gazetën franceze, "Le Monde" theksohet se nuk ka...

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, ja si e uron Luizi vjehërrin

Babai i Kiarës feston ditën e sotme ditëlindjen dhe përveç urimit të moderatores nuk ka munguar as urimi nga dhëndri i tij, Luizi. Luizi ka...

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela Hasa ndau momentet e fundit...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

Lajme të tjera

Web TV