Turisti humb jetën gjatë hedhjes me llastik nga kulla kineze

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një vizitor japonez ka vdekur pasi kreu hedhjen më të lartë në botë rreth 240 metra nga një kullë komunikimesh në Kinë.

56-vjecari i paidentifikuar u lëshua i lidhur me llastik nga kulla Macau në bregdetin jugor të Kinës, teksa pas lëshimit ai raportohet se kishte pësuar probleme me frymëmarrjen.

Tentativa e djeshme e japonezit përfundoi në tragjedi pasi mbeti i varur pa ndjenja pas kërcimit. Ai u dërgua më vonë në spital por u shpall i vdekur po atë ditë. Grupi organizator i lëshimeve me llastik Skypark by AJ Hackett, konfirmuan se kanë nisur hetimet për vdekjen e tij.

Të githë atyre që marrin pjesë në hedhje të tilla u kërkohet të deklarojnë gjendjen mjekësore thotë kompania AJ Hackett, siç janë tensioni i lartë i gjakut, sëmundje zemre, kirurgji te meparshme apo gjendje të tjera mjekësore qe mund të vene në rrezik personin gjatë hedhjes me emocione të forta.

Kulla rreth 340 metra e lartë ka një plaftormë lëshimi me llastik në lartësinë 235 m.

Pjesëmarrësit e kërcimit duhet të paguajnë rreth 300 dollarë për t’u hedhur nga kulla që është shumë e ngjashme me Skytower në Auckland në Zelandë e Re.

Plagosje ose incidente të tjera kanë ndodhur nga lëshimet në këtë pikë teksa më herët një burrë kishte mbetur i varur për gati një orë në temperatura të ulëta.

Të fundit

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara...

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë të madhe të territorit në...

Horoskopi i ditës, 25 Shkurt 2024

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Republikanët votojnë në Karolinën e Jugut, Trump përballë Haley me një avantazh masiv

Karolina e Jugut do të votojë sot për të zgjedhur kandidatin republikan që do të sfidojë Presidentin Biden në zgjedhjet e nëntorit për Shtëpinë...

Dy vite nga agresioni rus, ambasadorja amerikane: Ukraina duhet të fitojë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Bridget Brink thotë se Uashingtoni do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit...

Lajme të tjera

Web TV