Ndryshime dhe të papritura, datat që duhet të mbash mend në dhjetor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

12 dhjetor – Hëna e re në Shigjetar

Kjo hënë e re të motivon të zgjerosh horizontin, të marrësh më shumë informacion dhe të ndërmarrësh një rrezik. Është e rëndësishme që të kuptosh se do të ndodhë një ndryshim në perspektivën tënde, i cili mund të të gjejë të papërgatitur. Gjithsesi, ne ta thamë. 🙂

21 dhjetor – Sezoni i Bricjapit fillon

Dielli do të hyjë në Bricjap më 21 dhjetor, duke shënjuar edhe sezonin e ri, i cili të bën që të fokusohesh më shumë në marrëdhënien me traditën dhe përgjegjësitë që ke. Bëj plane, shëno qëllimet dhe bëj ç’ke në dorë për t’i realizuar ato.

26 dhjetor – Hëna e plotë në Gaforre

Hëna e plotë në Gaforre do të ndriçojë qiellin e datës 26 dhjetor, duke të sjellë një dallgë të papritur nostalgjie dhe duke të të nxitur që të mendosh për të shkuarën dhe për të ardhmen. Mund të ndodhin ca dinamika në familje, por ti do të përforcosh ndjesinë e sigurisë.

29 dhjetor – Afërdita hyn në Shigjetar

Një frymë e re do të ndikojë në marrëdhënien tënde dhe do të kesh dëshirë të bësh qejf dhe të krijosh përvoja dhe kujtime të reja. Bëhu gati! Muaji mbyllet me momente të bukura, fiks për festat./E.T

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV