Një listë me emrat më popullorë për bebet e vitit 2024

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse do të keni një fëmijë vitin e ardhshëm, mund të zgjidhni një nga këta emra që pritet të bëhen të njohur për 2024-ën.

Sipas Laura Wattenberg, krijuese e Namerology (website për vlerësimin e emrave, tendencat, krijimin e tyre etj), disa tendenca për emrat e foshnjave që pritet të lindin gjatë vitit tjetër janë në horizont përgjatë dhjetorit magjik dhe festave. Ajo thekson se emrat bashkëkohorë të frymëzuar nga natyra mund të marrin më shumë vëmendje. Ja disa nga emrat trend të cilët mund t’i përshtasni në shqip:

• Alora
• Amari
• Cade
• Dove
• Jett
• Josie
• Koa
• Leandro
• Lionel
• Lucian
• Luciana
• Marian
• Milan
• Nellie
• Poppy
• Stetson
• Sunny
• Tate
• Winnie
• Wren/E.Ç

Të fundit

Çfarë ndodh kur mizat prekin ushqimin,çfarë problemesh shëndetësore rrezikojmë

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të...

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”,...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Lajme të tjera

Web TV