test

FOTO mbresëlënëse/ Si dukeshin qytetet nga hapësira natën e Vitit të Ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

gjitha bota mirëpriti në mesnatë viti ne ri 2024, me trokitje gotash e spektakël fishekzjarrësh.

Por spektakël duket se nuk ka pasur vetëm në tokë, pasi planeti ynë ka dhënë shfaqje dhe për hapësirën. Sot, NASA publikoi foto mbresëlënëse nga Qendra Hapësinore Johnson që tregojnë se si dukeshin qytetet në Tokë pikërisht në mesnatë.

“Ju urojmë një Vit të Ri që shkëlqen si dritat e qyteteve nga hapësira”, shkruan NASA në postimin e saj në rrjetin social X.

NASA publikoi foto mbresëlënëse nga Qendra Hapësinore Johnson./O.S

Të fundit

Ukrainasi rrëfen tmerrin nga kampet ruse: Më shkulën dhëmbët për qejf

Një ukrainas që u kap rob nga rusët ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar në kampin ku qëndroi për...

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë...

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar...

Fansi i kërkoi të performojë me të në skenë, Ylli Limani habit me reagimin

Këngëtari i njohur Ylli Limani është një ndër artistët më të suksesshëm në estradën muzikore, këngët e të cilit pëlqehen nga një numër i...

Blero i kërkon falje publike Afronës: Unë jam arsyeja që martesa nuk funksionoi

“Ia kemi borxh njëri-tjetrit një fjalë, sy më sy”… Kështu e nisën përballjen e tyre publike Afrona dhe Blero, pas disa viteve të ndarë....

Lajme të tjera

Web TV