VIDEO/ Ish-zëvendëskryeministri përfundon i shtrirë në rrugë në gjendje të dehur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-zëvendëskryeministri i Australisë, Barnaby Joyce, ka përfunduar i shtrirë në rrugë i dehur dhe duke folur në mënyrë të pakuptueshme.

Video ku ai shihet në gjendje tmerrësisht të rënduar është regjistruar pak para mesnatës së të mërkurës së kaluar në një rrugë në zonën e Brandon dhe ka shkaktuar reagime të forta në Australi.

Politikani 56-vjeçar dëgjohet duke thënë “grua e vdekur e ndyrë”, ndërsa rezultoi se po fliste me gruan e tij.

Duke folur pas publikimit të videos, Joyce pranoi se kishte konsumuar alkool pasi Parlamenti ishte ndërprerë në orën 22:00 të asaj dite

Kam bërë një gabim të madh. Nuk kam asnjë justifikim. Por ka një shpjegim. Jam me mjekim dhe ka efekte anësore nëse pi alkool në të njëjtën kohë”, tha ai teksa u përpoq të justifikonte veprimet e pahijshme.

Megjithatë, Joyce refuzoi thirrjet për të dhënë dorëheqjen./   S.M

Të fundit

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

Lajme të tjera

Web TV