“Shah mat”, Britania bën lëvizjen e papritur ndaj Kremlinit që do i kushtojë Putin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Jashtme Britanike ka njoftuar 50 sanksione të reja të dizajnuara për të zvogëluar fuqinë ushtarake të Rusisë.

Sanksionet synojnë të godasin njerëzit dhe bizneset që furnizojnë municione si sistemet e lëshimit të raketave, raketat dhe eksplozivët.

Burimet e të ardhurave ruse gjithashtu do t’i nënshtrohen kufizimeve, duke përfshirë metalet, diamantet dhe energjinë.

“Sanksionet tona po e humbasin Putinin nga burimet që i nevojiten dëshpërimisht për të financuar luftën e tij të vështirë. Së bashku, ne nuk do të dorëzohemi përballë tiranisë,” tha Sekretari i Jashtëm David Cameron./O.S

Të fundit

Shkrirja e akullnajave lehtëson ardhjen e specieve pushtuese

Shkrirja e akullnajave hap rrugën për ardhjen e specieve pushtuese që mund t'i vënë në vështirësi speciet vendase. Gjeorgjia e...

Tabela trigonometrike e topografëve nga 3700 vjet më parë

Një pllakë balte babilonase e zbuluar një shekull më parë ka zbuluar misteret e saj: është tabela më e vjetër trigonometrike, e përdorur nga...

Dalja befasuese e Henry Winter një shenjë e evolucionit të thyer të mediave të futbollit

Shkrimtari i Times ndoshta gjëja më e afërt që gazetaria e futbollit kishte me një personazh të famshëm, por loja dhe mënyra se si...

Arsimi ishte lehtësisht i arritshëm për personat me aftësi të kufizuara gjatë Covid

Pandemia tregoi se mësimi në distancë është efektiv. Është absurde që universitetet po kthehen në procese që na përjashtojnë Rosie Anfilogoff Rruga ime për në universitet...

Kharkiv rrezikon të bëhet ‘Alepo i dytë’ pa ndihmën e SHBA-së

Banorët e qytetit të dytë të Ukrainës tregojnë për ndikimin e sulmeve në rritje ruse që synojnë periferitë dhe furnizimet me energji elektrike Dan Sabbagh/...

Lajme të tjera

Web TV