test

Të dënuarit në burgun e Durrësit peticion për miratimin e amnistisë penale:Politika mos..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një peticion është hartuar nga të dënuarit që vuajnë dënimin në IEVP Durrës. Ata kërkojnë të miratohet amnistia penale në parlament dhe të mos mbahen peng i qëndrimeve politike.

“Falja dhe amnistia është njerëzore dhe të dënuarit duan që politika mos t’ua çojë dëm këtë mundësi për liri”, shkruhet në peticionin, që është iniciuar nga një kryefamiljar, i cili ka humbur nënën disa muaj më parë, ndërsa i ati është sëmurë dhe ka nevojë për përkujdesje.

Peticioni i drejtohet kryeministrit Edi Rama, kryeparlamentares Lindita Nikolla, ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja dhe Grupeve Parlamentare. Ata kërkojnë që palët politike që gjejnë gjuhën e përbashkët dhe të miratojnë amnistinë penale./O.S

Të fundit

AMP pezullon nga detyra efektivin e policisë për shpërdorim detyre

Një efektiv policie në komisariat nr.4 është pezulluar nga detyra për shkak se është i dyshuar për shpërdorim detyre. Sipas...

Pezullohet polici në Komisariatin 4 në Tiranë, akuzohet për shpërdorim detyre

AMP ka ekzekuton vendimin e Gjykatës për pezullimin e një punonjësi policie komisariatin numër 4 në Tiranë për “Shpërdorim detyre”. Njoftimi i AMP: Agjencia e Mbikëqyrjes...

“Kushëriri” i Nostradamusit bën parashikime të frikshme për Euro 2024

Një ‘psikik’ i lartë, i cili pretendon se është i lidhur me Nostradamusin, ka parashikuar fatin e Anglisë në Euro 2024. Serbi Milan Radonjić –...

Rreziku nga rrjetet sociale, psikiatrit ngrejnë alarmin: Ja çfarë duhet të…

Mund të jetë me prindërit apo me shokët, por prioritet për të kanë rrjetet sociale.  Ameri na tregon se telefonin nuk e  heq nga...

IShowSpeed mbërrin në Tiranë, pritet nga të rinjtë shqiptar, takohet me Ramën (VIDEO)

Youtuberi i njohur IShowSpeed ndodhet në Shqipëri. Prezenca e tij ka bërë që shumë të rinj të dalin në qendër të Tiranës, duke ndjekur...

Lajme të tjera

Web TV