Fedez: Paraja dhe fama zgjidhin një problem, por jo të gjitha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fama, suksesi, miqësitë e famshme, makinat dhe shtëpitë e ëndrrave. Një jetë e shkëlqyer, ajo e Fedez. Por jo gjithmonë kaq e bukur: reperi ka përjetuar gjithashtu depresion, sëmundje, kriza personale dhe gjithashtu ka lejuar që kjo anë më pak e ndritshme e medaljes të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Ai u rrëfye për ‘Klubin e Lexuesve të Torinos’, fëmijët e shkollës, në një takim për të drejtën e shëndetit mendor, për të cilin Fedez punon prej disa kohësh. “Gjithmonë kam folur për kohët e mia të mira dhe të këqija, dhe jam dëshmitar i gjallë i faktit se fama dhe paratë zgjidhin një problem, po, por jo të gjitha”.

“Sëmundjen, për shembull, të cilën nuk e kam rregulluar ende: edhe pse e mposhta tashmë kancerin, sepse preku shumë nga të dashurit e mi, duhen vite për ta trajtuar sëmundjen. Është diçka jashtëzakonisht komplekse”, shpjegoi ai. Në momentet më tragjike, vetëm një mendim i jepte forcë: “Ajo që më shqetësoi më shumë dhe në të njëjtën kohë më ndihmoi të mos e lëshoja veten ishte ideja që fëmijët e mi, nëse do të vdisja, nuk do të më kujtonin më, sepse janë shumë të vegjël. Ky mendim më trembi më shumë se vdekja”./E.Ç

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV