Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë.

Seanca ishte parashikuar të mbahej disa ditë më parë por për shkak se gjyqtarja ishtë në një tjetër proces, seanca u shty.

Avokatët e Sali Berishës, Genci Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi kanë përgatitur argumentet e tyre të cilët do ti drejtohen gjykatës për zbutje mase sigurie për ish-kryeminsitrin.

Ndërkohë seanca për Jamarbër Malltezin do të mbahet në orën 12:00.

Dhëndri i Sali Berishës i ka kërkuar gjykatës të dalë nga arresti i shtëpisë dhe të hetohet pa masë sigurie.

Të fundit

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

Lajme të tjera

Web TV