test

Kosova hap drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës, Basha: Lajm i jashtëzakonshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ditë të veçantë e quajti kryetari i PD-së Lulzim Basha miratimin e raportit për anëtarësimin e Kosovës në KiE.

Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës ka miratuar raportin e raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, ku rekomandohet që shteti ka përmbushur kushtet për t’u bërë anëtare e plotë e Këshillit të Evropës.

“Raporti u votua me 31 vota pro. Lajm i jashtëzakonshëm” thotë kreu i PD-së, ndërkohë cështja do diskutohet më 18 prill në Asamblenë Parlamentare.

Sa i takon Serbisë, e sheh kërcënim ndaj rajonit dhe tregon se kujt i intereson tensionet në Ballkan.

“Është e qartë që Beogradi po ndjek një axhendë tensioni që sponosizohet fuqishëm në Kosovë. Në këtë situatë fitues del Rusia”./E.T

Të fundit

Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Ylli i muzikës reggaeton, Don Omar, ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer . Këngëtari 46-vjeçar dha lajmin tronditës përmes...

Sezoni turistik/ Balluku jep lajmin: Hapet Tuneli i Llogarasë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku mëngjesin e sotëm ka dhënë lajmin se në datën 5 Korrik do të hapet Tuneli i Llogarasë. Punimet...

Kërkesa e fundit për liri/ Berisha kërkon në gjykatë ndryshimin e masës së sigurisë

Mbahet këtë të martë në Apelin e GJKKO-së seanca për Sali Berishën, i cili kërkon që t’i hiqet masa e arrestit shtëpiak dhe të...

Ecni apo flisni në gjumë? Ja pse ndodh

Problemi me ecjen në gjumë dhe të folurit në gjumë mund të jetë mjaft serioz, ndaj mjekët paralajmërojnë se ndonjëherë duhet të konsultoheni me...

Mbappe shmang operacionin në hundë, francezi do të vendosë maskë në ndeshjet e mbetura

Franca fitoi minimalisht përballë Austrisë në ndeshjen e parë të Euro2024, por pas ndeshjes vëmendja më e madhe ishte tek Kylian Mbappe. Kapiteni i...

Lajme të tjera

Web TV