Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Foto/ Pluhuri nga Saharaja po alarmon Europën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një stuhi gjigante pluhuri nga shkretëtira e Saharasë po mbulon pjesën më të madhe të Europës jugore dhe lindore, duke lënë pikat e nxehta të pushimeve mesdhetare si Greqia dhe Malta me ndotje të ajrit deri në 10 herë më shumë se nivelet e rekomanduara, raporton The Independent.

Reja e pluhurit “ka ndikuar negativisht në cilësinë e ajrit në vendet e prekura dhe mund të shkaktojë dukshmëri të kufizuar dhe shi me baltë, një përzierje shiu dhe pluhuri”, tha shërbimi i monitorimit të BE-së, Copernicus.

Lexo më tej: Shpjegimi/ Pse qielli u mbulua sot nga një mjagullnajë e çuditshme 

Ai vjen pasi një re e ngjashme pluhuri mbuloi gadishullin Iberik javën e kaluar, duke prekur Spanjën dhe Portugalinë.

Imazhet nga sateliti Sentinel-3 tregojnë renë e pluhurit që rri pezull mbi Italinë jugore, Maltë, Greqi, Libi dhe Tunizi.

Individët me probleme të frymëmarrjes, fëmijët e vegjël dhe të moshuarit, janë këshilluar të qëndrojnë brenda në banesa, ku është e mundur.

Zyra e Met në bazën e RAF në Akrotiri, Qipro, postoi një fotografi satelitore që tregon re të dendura të larta (të kuqe) që i afrohen ishullit nga perëndimi./O.S

 

    

   Të fundit

   Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

   Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

   Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

   Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

   Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

   Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

   Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

   Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

   Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

   Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

   Lajme të tjera

   Web TV