Bologna shkatërron Salernitanan dhe vazhdon ëndrrën, Juventus në rrezik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitore e pastër 3-0 përballë Salernitanës dhe vetëm dy pikë larg Juventusit. Bologna vazhdon të konfirmohet si surpriza më e bukur e këtij sezoni në Serie A.

Skuadra e Thiago Mottës triumfoi pastër përballë ekipit të vendit të fundit, duke siguruar tri pikë të tjera drejt objektivit Champions League.

Riccardo Orsolini (50 gola në Serie A) dhe Alexis Saelemaekers shënuan dy eurogola në pjesën e parë, teksa në fundin e takimit pati festë edhe për Charalampos Lykogiannis.

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV