Berisha për aksidentin tragjik në Këlcyrë: Ditë zie dhe dhimbjeje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar në rrjetin e tij social Facebook në lidhje me aksidentin tragjik, të ndodhur mëngjesin e sotëm në Këlcyrë.

Berisha shprehet se dita e sotme është një ditë zie dhe dhimbjeje.

Gjithashtu, lideri demokrat dënon indiferencën e plotë të shtetit ndaj pasigurisë së jetës, si edhe politikën e shpopullimit të narkoqeverisë shqiptare.

“Ditë zie dhe dhimbje!

Makina bie në Vjosë tetë të vdekur!

Miq, sot herët në mëngjes automjeti me 8 vetë brenda, ndër të cilët 7 emigrantë, ra në Vjosë, në Kylcyrë dhe të tetë personat humbën jetën. Tragjedi e vërtetë! Zi e rëndë!

Shpreh ngushëllimet më të ndjera familjeve të këtij aksidenti tragjik, lutem të gjejnë forcë për të përballuar këtë gjëmë të rëndë. Dënoj pasigurinë e madhe të sistemit rrugor të vendit, indiferencën e plotë të shtetit ndaj kësaj pasigurie dhe politikën e shpopullimit të narkoqeverisë shqiptare.”, shkruan Berisha./   S.M

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV