“Nuk e dija që ishin të lidhur”/Flet shoku i ngushtë i 18-vjeçarit që u vra për një vajzë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shoku i ngushtë i Aurelio Dervishit i cili mbeti i vrarë në Shkozë pasi u qëllua me thikë nga katër të rinj ka rrëfyer se si e njihte ai shokun e tij. Ai u shpreh për gazetaren Lusi Përgjegji, se Aurelio nuk ishte konfliktual dhe nuk kishte lidhje me sherret, ndërsa shtoi se ai ishte djali më i mirë i rrethit shoqëror.

Sa i përket vajzës e cila dyshohet se ka qenë “molla e sherrit” mes katër të rinjve dhe Aurelios, shoku i ngushtë i këtij të fundit tha se “e kemi njohur atë vajzën po nuk na ka thënë gjë. Çdo darkë dalim grup shoqëror i madh.”

“Unë jam shoku i ngushtë i Aurelios, unë e njoh këtu e 13 vite më parë. Aurelio ka qenë djali më i mirë që ka njohur rrethi ynë shoqëror. Nuk ka pasur lidhje me gjëra të këqija apo sherre. Tani nuk e di se si ka ndodhur dhe çfarë problemesh kanë pasur ata të tjerët. Aurelio nuk ka pasur kurrë probleme me asnjë lloj njeriu. Aurelio në momentin që ka dalë për t’u thënë çfarë problemi ka, vetëm kur ndodhi ajo që ndodhi. Këta persona nuk i kam njohur fare. Ata që ka qenë i shoqëruar i njihja, rrimë në grup shoqëror, çuna dhe goca bashkë, të gjithë bashkë, kemi dalë siç dilnim për darkë për qejf. Kanë dalë edhe ka ndodhur kjo ngjarje. E kemi njohur atë vajzën po nuk na ka thënë gjë. Çdo darkë dalim grup shoqëror i madh”, u shpreh shoku i ngushtë i Aurelio Dervishit./E.T

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV