Akuzohet se ndërhyri në sistemin TIMS/ Gjykata merr vendimin për drejtorin e IT

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjyakta Penale e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë së “Arrestit në shtëpi” Drejtorin e IT në Policinë e Shtetit, Ervin Muça i cili dyshohet se ka ndërhyrë në sistemin Tims për të marrë të dhëna.

Ai akuzohet per vepren penale “nderhyrje ne dhenat kompjuterike.”

Ndërkohë avokati në seance ka kërkuar qe ai te hetohet pa mase sigurie pasi sipas tij nuk ka veper penale./e.t

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV