“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në ‘Top Albania Radio’, ai deklaroi se nuk shikon as Romeon dhe as Heidin në finalen e madhe. Më tej, ai vazhdoi duke thënë se Heidi është konkurente më e fortë se aktori.

“Nuk e besoj se do jenë finalist. Nuk e besoj, o njëri o tjetri. Mundet të mos jetë asnjëri. Ky Big Brother është shumë i çuditshëm. Nëse e shikojmë Big Brother si reality, Romeo po është reality, interesohet se e njoh edhe jashtë. Nuk mendoj se të dy do të jenë në finale, ka plot emra të tjerë. Heidi mendoj se është lojtare më e fortë, nuk jep asnjëherë përgjigje në Prime, ia kalon topin Romeos, ky skuqet”

Sipas tij, dy banorët kanë krijuar lidhje në mënyrë që ti ndihmojë në ecurinë e lojës.

“Të dy personazhet e dinë mirë që marrëdhënia do i ndihmonte, do i fuste më lehtë në treg. Nuk mendoj se dy njerëz që duhen nuk i dinë emrat e prindërve të njëri-tjetrit, apo sa vëllezër ka tjetri. Heidi nuk i di këto”

Më tej, Ronaldo bëri edhe një analizë të lojës së banorëve të tjerë.

“Julin e shikoj që është shumë i përqëndruar në lojë, nuk e humbet asnjëherë fokusin qoftë dhe për të bërë analizat. Romeo edhe nëse nuk do që të jetë i karikuar, situatat e kanë sjellë që të jetë i karikuar. Egla mendoj se pas rikthimit ka vdekur, e ka ulur, është shumë e cuditshme që një video të thyejë shikimet në Instagram dhe pas rikthimit të mos jetë gjëkundi”/kb

Të fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është pritur në takim nga kryetarja e Bashkisë...

“Paraqitu vetë”! Juli “harron” lojën, tremb Eglën, aktorja shpërthen në ulërima

Na ndajnë vetëm pak orë nga gjysëm finalja e Big Brother Vip Albania ku do të mësohen dhe sa banorë do ta prekin magjinë...

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar të mbytet. Mësohet se i riu...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Lajme të tjera

Web TV