Sali Berisha është Sali Berisha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga; Agron Gjekmarkaj

Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje !

Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8 Nëntor 1941 dhe gjatë gjithë ekzistencës së saj u përqafua me Europën ! Pastaj nga mitra e përgjakur e Partisë së Punës doli PS që vuajti shumë të marrë kthesat!

Ju folët për Sali Berishën duke e nënkuptuar !

Më kujtohet një poezi e Vinçens Prenushit, i cili u drejtohet detraktorve, dhunuesve “ Qiellin a ma merrni dot” pasi ja morën të gjitha atij i mbeti qielli një metaforë kjo që josh”

Diatrribat e mia me Sali Berishën kanë qenë publike , nuk kam asgjë për t’u fshehur dhe nuk jam nga ata që ju ik përgjeqësive të mia.

Po me forcën e pushtetit ju mund t’i merrni shumëçka Sali Berishës, po nuk i merrni dot emrin, si themelues i Pluralizmit, si njeriu që rrezoi partinë tënde dhe diktaturën për të futur Shqipërinë në stinën e lirisë dhe shtetit të së drejtës, gjë që na lejon sot të flasim për Europën!

Ishte Sali Berisha që e futi Shqipërinë në NATO dhe e nxorri nga izolimi duke hequr vizat, ishte ai që solli Presidentin Bush në Shqipëri!

Mënyra se si ai u ndalua dhe arrestua në thyerje të nenit 73 të Kushetetutës e bën atë një të burgosur politik. Unë nuk po merrem me thelbin e procesit , le të merret drejtësia por jo duke i shërbyer pushtetit!

Pra Sali Berisha është Sali Berisha, në çdo rast, një ditë gjërat mund të ndryshojnë dhe se di a do keni kurajo për të pranuar evolimin e të vërtetave.

Pra Sali Berishës Petro qiellin nuk ja merrni dot !! Thjesht mos u ngut në tahmah!

Të fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është pritur në takim nga kryetarja e Bashkisë...

“Paraqitu vetë”! Juli “harron” lojën, tremb Eglën, aktorja shpërthen në ulërima

Na ndajnë vetëm pak orë nga gjysëm finalja e Big Brother Vip Albania ku do të mësohen dhe sa banorë do ta prekin magjinë...

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar të mbytet. Mësohet se i riu...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Lajme të tjera

Web TV