Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu dukeshin më të freskëta dhe gjithashtu humbën disa kilogramë.

Përbërësit janë 2 portokaj të qëruar, 4 deri në 6 karota të vogla, xhenxhefil 3 cm të prerë në feta dhe 1/3 filxhan ujë. Hidhini të gjithë përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh dhe më pas kullojini. Nëse nuk keni një makinë shtypjeje të ftohtë, mund ta kulloni përzierjen në një leckë të pastër pambuku. Konsumohet një herë në ditë dhe do të jetë ideale para se të flini.

E mira është ta konsumoni tri herë në javë, pastaj gradualisht rriteni konsumimin dhe brenda një muaji do të shihni një ndryshim në pamjen e lëkurës dhe trupit tuaj. Përse të gjithë po e quajnë ‘botoks në gotë’? Të gjithë këta përbërës janë të pasur me vitaminë C dhe nxisin prodhimin e kolagjenit, i cili dihet se ndikon në bukurinë e lëkurës, flokëve dhe thonjve.

Është vërtetuar shkencërisht se vitamina C rrit sintezën e proteinës së kolagjenit, e cila shërben për rikthimin e lëkurës së dëmtuar.  Kur shtojmë vitaminën C nga portokalli dhe xhenxhefilin dhe vitaminën B nga karotat, marrim një formulë që mund të ketë një efekt të madh në pamjen e përgjithshme të fytyrës sonë./    S.M

Të fundit

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Ambasadori Hovenier: Qeveria e Kosovës të lëvizë përpara me Asosacionin

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, tha se shteti i tij beson se për Kosovën është urgjente që të lëvizë përpara me dërgimin në...

Lajme të tjera

Web TV