Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një takim me menaxhmentin e kompanive të industrisë së mbrojtjes.

“Dëshiroj të theksoj se duhet të jemi gjithmonë një hap përpara armikut dhe atëherë fitorja do të jetë e garantuar”, tha ai, duke theksuar se këtë e dinë edhe vetë pjesëmarrësit e takimit.

Presidenti i Rusisë theksoi se ata janë gjithmonë në kontakt me ushtarët rusë që luftojnë në vijën e parë të frontit pa kursyer veten dhe duke mbrojtur interesat e Rusisë.

Sipas Putin, “sapo të jemi të paktën gjysmë hapi përpara, kaq, efikasiteti rritet shumë herë, thjesht shumë herë”./kb

Të fundit

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me...

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në "arrest shtëpie". Ervis Lame u...

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike e SHBA konfirmon qëndrimin e...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar edhe në muajt e parë...

Lajme të tjera

Web TV