test

Zgjedhjet për kreun e degës së Rithemelimit në Korçë/ Ja sa anëtarë votuan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pritet numërimi i kutive pas mbylljes së votimit për kreun e Rithemelimit të PD-së në Korçë. Votimi nisi në orën 08:00 të mëngjesit pranë selisë së partisë në Korçë dhe u mbyll në orën 18:00.

Mësohet se kanë votuar rreth 577 anëtarë të partisë, nga 4895 që kanë të drejtë vote.

Sakaq, raportohet se gjatë procesit nuk u shënuan incidente.

Në garë për kreun e degës janë Dhimitri Çyfeky, Eleina Qirici dhe Harito Zoto.

Në vijim pritet që të shpallen edhe rezultatet për të zbuluar se kush do të jetë kreu i degës së Korçës./e.t

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV