test

Arrihet akordi? Një tjetër sulmues shqiptar drejt kampionëve të Spartës së Pragës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqiptari i Kosovës, Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta e Pragës. Sulmuesi që është aktualisht pjesë e Rapidit të Bukureshtit pritet t’i bashkohet skuadrës kampione të Çekisë, ku aktivizohen edhe 2 futbollistët e tjerë shqiptarë, Qazim Laçi dhe Indrit Tuci.

Sipas asaj që shkruan, Panorama Sport, Sparta e Pragës po ofron dy milionë euro për kartonin e Krasniqit. Dy klubet janë në rrugën e duhur për të arritur një marrëveshje. Anësori 25-vjeçar ka kontratë me klubin rumun deri në vitin 2025, teksa vlera e tij aktuale sipas “Transfermarkt” shkon deri në 1.5 milion euro.

Sezonin 2023/24, Krasniqi te Rapid Bukureshti e mbylli me gjashtë gola dhe pesë asistime – statistika këto të shkëlqyera, duke ditur se ai kompletoi transferimin në janar të këtij viti. 

Të fundit

Horoskopi ditor, 23 Qershor 2024

Dashi Mund të lindë një shqetësim i vogël shëndetësor, duke ju penguar të merrni përsipër një detyrë të rëndësishme, e...

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen e javës së dytë në...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

Lajme të tjera

Web TV