Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar.

Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se Posta është një shërbim i sigurt që shumë vende e aplikojnë.

Sipas kryekomisionerit posta i ka të gjitha garancitë në lidhje me integritetin e votës.

“Është një shërbim i sigurtë sa kohë që ne nuk kemi prova për të kundërtën, përveç shërbimit postar vendas. Kryen lëvizje të madhe të pagesave dhe transaksione të shumta. Vota është një komponent i rëndësishëm.

Nga pikëpamja tenknike është i garantuar. Shumica e vendeve në botë e aplikojnë. Nuk është se duhet ta përjashtojmë shërbimin postar për votat nga jashtë. Ne kemi ofruar një opsion më shumë. I ka të gjitha garancitë në lidhje me integritetin e votes”, tha Celibashi./   S.M

Të fundit

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”, Basha premton parti të re

Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se vendimi i Gjykatës së Apelit më 11 qershor për vulën...

E rëndë/ Të shtëna me armë në një plazh, raportohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Informacionet e para flasin për një përplasje të armatosur mes të huajve jashtë një supermarketi Një përleshje e armatosur ka ndodhur këtë të premte midis...

A po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për kryeministër

Nga EDUARD ZALOSHNJA Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësojnë opinionin publik të një vendi – ato përfaqësojnë përafërsisht opinionin e audiencës së tyre....

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

Lajme të tjera

Web TV