“Shqipëria është shtëpia juaj”/ Rama-investitorëve në Kosovë: Nuk jeni të huaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë që mbajti me kryebashkiakun e Prishtinës, Përparim Rama iu bëri thirrje investitorëve në Kosovës që të vijnë të investojnë edhe në Shqipëri.

“Më vjen mirë që kohët e fundit ka një numër në rritje sipërmarrësish nga Prishtina por edhe komuna të tjera të Kosovës që interesohen për të investuar në Shqipëri. Përfitoj nga rasti t’ju them edhe të tjerëve që Shqipëria është shtëpia juaj dhe ju nuk jeni investitorë të huaj në Shqipëri por jeni investitorë shqiptarë. Punët po shkojmë shumë mirë për investimet, turizmin. Të gjitha ata që po vijnë si turistë, sipërmarrës, dëshiroj të shoh gjithmonë e më shumë sipërmarrës nga Kosova që të vijnë dhe të investojnë në Shqipëri në cdo sektor që ata dëshirojnë.”, tha Rama.
vijon../    S.M

Të fundit

Homazhe për ish-kryebashkiakun Sejdini, Balla: Përçoi mesazhin e bashkëpunimit

Janë zhvilluar këtë të enjte homazhet në Elbasan në nder të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini. Sejdini ndërroi jetë të...

Tatimi për profesionet e lira/Braçe: Kush do le të ikë në Kosovë, se ua mat kokën ai atje

Deputeti socialist Erion Braçe mendon se ligji për tatimin e profesioneve të lira nuk është i gabuar. Në një debat me Jorida Tabakun nga opozita...

Meloni në qendër të vëmendjes në samitin e G7 këtë javë, do presë liderët e botës

Dy opsione akomodimi për samitin e G7 të kësaj jave në rajonin jugor italian të Pulias janë shfaqur: Njëra, një vendpushim luksoz me vila të...

Kush është 36-vjeçari që iu sekuestrua 1.8 mln euro pasuri në Fier!

Mijëra hektar tokë, apartamente, vendparkim, 12 makina dhe llogari bankare, pasuri në total me vlerë rreth 1.8 milion euro që u sekuestruan një ditë...

Will Smith pretendon se ka parë një fantazmë: Ia mbatha nga hoteli

Will Smith ka pasur disa takime drithëruese gjatë rrjedhës së jetës së tij. Gjatë javëve të fundit, Smith ka promovuar filmin e tij të...

Lajme të tjera

Web TV