Vendimi i Apelit për fatin e PD-së, reagon Meta: Sali Berisha është vetë vula!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pasi Gjykata e Apelit vendosi që vulën e Partisë Demokratike t’ia japë Sali Berishës.

Meta ka uruar të gjithë demokratët, ndërsa u shpreh se sot është një moment i rëndësishëm për të shtuar forcat e rivendosjes së legjitimitetit, kushtetutshmërisë,  parlamentarizmit dhe llogaridhënies.

 

“Përshëndes vendimin që rikthen vulën te demokratët dhe demokratet dhe e heq nga kthetrat kriminale të Ramës.

Ka kaluar një kohë e gjatë nga vendimi legjitim i gjyqtarit i cili mori pikërisht këtë vendim në përputhej me ligjin. Ka qenë një një Odise e tërë manipulimi, tjetërsimi, kapje në të gjitha nivelet e sistemit të drejtësisë është demonstruar për të shkatërruar pluralizmin dhe në veçanti PD-në.

Urimet më të mirë për demokratët dhe opozitarët. Sot është një moment i rëndësishëm për të shtuar forcat e vendosjes së legjitimiteti dhe rivendosjes së kushtetutshmërisë, rivendosjen e parlamentarizmit dhe vendosjen e llogaridhënies.

Shkatërrimi i opozitës i duhej Ramës për të grabitur zgjedhjet e fundit vendosi, sikurse ndodhi.

Shkatërrimi i opozitës i duhet që të vjedhë qytetarët shqiptarë”, tha Meta.

I pyetur nga gazetarët nëse do t’i bëjë vizitë në banesë Berishës pas vendimit të Apelit, Meta u përgjigj duke thënë: “Sali Berisha nuk ka marrë vulën, ai është vetë vula e PD-së”.-tha Meta. 

Të fundit

Pagesa më të lira me vendet e BE, Shqipëria aplikon për të qenë pjesë e sistemit SEPA

Shqipëria është vendi i parë në rajon që aplikon zyrtarisht për tu bërë pjesë e sistemit të pagesave Europine...

Ilir Meta mbi tre orë në SPAK/ U pyet në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë nga ambientet e SPAK. Meta është pyetur në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA, Kujtojmë...

Euro 2024/ “Tifozët Kuq e Zi”, zbulojnë planin e organizimit për përballjen me Italinë

Vetëm dy ditë larg përballjes tonë të parë në Euro 2024, Tifozat Kuq e Zi kanë bërë publike edhe detajet e organizimit të tifozëve,...

“Terapia e Artit”-ekspozita në burgun e grave/ Të burgosurat dhurojnë punimet e tyre

Në I.E.V.P “Ali Demi” u realizua ekspozita “Terapia e Artit” tek të cilat gratë dhe vajzat në konflikt me ligjin kanë paraqitur punimet e...

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin se është në komision për...

Lajme të tjera

Web TV