Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Ngrënia e hudhrës për trajtimin e akneve, çfarë thonë dermatologët për trendin në TikTok?

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Në rrjetet sociale është përhapur një trend për ngrënien e hudhrave të papjekur për të hequr qafe aknet në fytyrë.

  Përmes një videoje në TikTok me afro 24 milionë shikime, një përdoruese dokumentoi udhëtimin e saj të ngrënies së hudhrës së papërpunuar për të luftuar aknet hormonale. Një përdorues tjetër, videoja e të cilit mori 14.4 milionë shikime, ndau progresin e ngrënien së hudhrës së papërpunuar për të trajtuar aknet dhe njollat ​​e errëta, shkruan Verywellhealth.com.

  Ndonëse hudhra mund të duket si një alternativë e arritshme dhe e përballueshme për trajtimet e akneve – veçanërisht nëse nuk keni akses të lehtë te një dermatolog, ekzistojnë disa arsye ku mund të mendoi dy herë përpara se ta provoni këtë metodë.

  A mund të shërojë aknet ngrënia e hudhrës së papërpunuar?

  Hudhra është përdorur në mjekësi për shekuj me radhë si trajtim për të gjitha llojet e sëmundjeve, si kolesteroli i lartë dhe sëmundjet e arterieve koronare.

  Megjithatë, nuk ka pasur mjaft studime për të thënë me siguri se mund të pastrojë aknet, tha dermatologia, Rachel Nazarian.

  “Nuk ka prova të mjaftueshme të mbështetura nga shkenca që duhet ta hani hudhrën për trajtim aknesh”, deklaroi Nazarian.

  “E vërteta është se asnjë sasi hudhre që konsumoni nuk do të ndihmojë në kurimin e akneve”.

  Një rishikim i vitit 2014 zbuloi se hudhra ka përbërës që mund të parandalojnë rritjen e baktereve dhe kërpudhave të caktuara, duke ndihmuar potencialisht me disa sëmundje të lëkurës. Megjithatë, studiuesit nuk thanë nëse hudhra do të ishte e dobishme specifikisht për trajtimin e akneve.

  Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se shkaqet e akneve mund të jenë shumë të ndryshme për çdo person që ka këtë çrregullim. Sipas dermatologes Melanie Palm, aknet mund të vijnë nga ndryshimet hormonale apo edhe përdorimi i kozmetikës ose produkteve të kujdesit të lëkurës që bllokojnë poret dhe shkaktojnë puçrra.

  Lexo edhe :  Marrëveshjeve të blerjes së vaksinës kundër Covid-19 u mungonte transparenca

  A rekomandojnë ekspertët të provoni hudhrën për trajtimin e akneve?

  Nëse vërtet dëshironi të provoni të hani hudhër të papërpunuar për të luftuar aknet pavarësisht mungesës së provave, Geddes-Bruce rekomandon të filloni me moderim. Për shembull, thjesht filloni duke përdorur më shumë hudhër për të shijuar darkën tuaj.

  Ekspertja nuk rekomandon që të hani çdo ditë thelpinj hudhre të papjekur për trajtimin e akneve.

  “Hudhra e tepërt e papërpunuar mund të jetë irrituese, gjithashtu edhe mban erë të keqe. Ne kemi mënyra shumë më efektive për të trajtuar aknet që janë në dispozicion”. S.B

  Të fundit

  “Kripa nga deti në faturë”, 4 sufllaqe 40 mijë lekë në Himarë

  Veç infrastrukturës së munguar, duket se një prej arsyeve të rënies drastike të turizmit këtë sezon janë dhe çmimet...

  Dorëheqja e Biden dhe … ‘thonjtë’ e Berishës në ‘fytin’ e PD

  NGA Jakin Marena Presidenti amerikan Joe Biden dha të dielën në mbrëmje dorëheqjen nga kandidimi për një mandat të dytë presidencial, vetëm 4 muaj para...

  Sipas këtij studimi, turshitë reduktojnë stresin dhe përmirësojnë gjumin

  Dihet gjerësisht se dieta luan një rol të rëndësishëm në mirëqenien e përgjithshme. Një hulumtim i ri shkencor, i botuar në revistën “Molecular Psychiatry”...

  “Nuk ka siguri për familjen e tij”, Di Maria i mbyll derën rikthimit në Argjentinë

  Ka përfunduar një pjesë e telenovelës Di María. Presidenti i Rosario Central, Gonzalo Belloso, konfirmoi se lojtari argjentinas nuk do të kthehet në klubin...

  BBC: A mundet Kamala Harris të mposhtë Donald Trump? Çfarë thonë sondazhet

  Një faktor prapa vendimit të Presidentit Biden për të hequr dorë nga fushata e tij për rizgjedhje, thuhet se ishin të dhënat e tij...

  Lajme të tjera

  Web TV