Aktualitet

Parashikoi tërmetin në Turqi/ Sizmologu grek : Zonat me rrezik, harta

Sizmologu grek Gerasimos Huliaras parashikoi tërmetin e fuqishëm që goditi Turqinë. Mëngjesin e së premtes në orën 8.20 me orën greke, rreth 12 orë para se lëkundjet të shkatërronin disa zona në lindje të Turqisë sizmologu njoftoi se Turqia...

SPAK merr nën hetim ish-kryebashkiaken e LSI-së

Ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami, e cila ka drejtuar bashkinë e këtij qyteti, si përfaqësuese e Lëvizjes Socialiste për Integrim, po hetohet nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Sipas burimeve të besueshme të gazetës ‘Fjala’, dosja...

Atentati në Vlorë/Ja kush është autori dhe shënjestra që i shpëtoi sulmit

Konflikti i çastit mes dy të njohurve në qytetin e Vlorës për pak sa nuk ka përfunduar në viktima. Nga ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në zonën e 'Ujit të Ftohtë' në Vlorë, kanë dalë detaje të reja...

Tronditëse/ Ndërron jetë foshnja dy muajsh, mister shkaqet

Një foshnjë vetëm 2 muajsh ka ndërruar jetën në të gdhirë të ditës së shtunë. Prindërit janë paraqitur në spital në foshnjën pa jetë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kavajë në fshatin Bago të njësisë Administrative Synej. Mjekët e...

Vidhnin shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti, arrestohen dy persona

Dy persona që vidhin banesat e dëmtuara nga tërmeti në Durrës kanë përfunduar në pranga. Përmes një njoftimi për mediat Policia e Durrësit bën të ditur se dy të arrestuarit kanë kryer disa vjedhje në lagjet 13 dhe 17...

Vrasja në Astir/ Dishi zbulon konfliktet me viktimën

Mosmarrëveshjet mes dy shokëve, Vilson Tafçiut  dhe Noel Dishi, njëri viktima e tjetri i dyshuar si autor, kanë nisur dy vjet më parë dhe kanë vijuar deri natën në vrasjes. Në dëshminë e tij para gjykatës, në seancën e caktimit...

Virusi i vdekjeprurës/ Ambasadori shqiptar në Pekin: Mos hajdeni në Kinë

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja ka bërë thirrje që të gjitha udhëtimet e shqiptarëve të parashikuar drejt vendit të madh në Azi, të shtyhen. Me një reagim në faqen e tij në Facebook, Belortaja thotë se situata...

Njihuni me të gjitha vendet e prekura nga virusi kinez, sa rrezikohemi ne?

Koronavirusi kinez që deri më tani iu ka marrë jetën 41 personave dhe ka infektuar 1300 njerëz, po shihet si një rrezik potencial edhe për shumë vende të tjera. Vendet evropiane si Franca ku janë i infektuar tre persona janë...

Shpërthen Ardi Veliu: Shkodra, njollë e zezë e krimit dhe kontrabandës

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu e ka cilësuar Shkodrën si njollën e zezë të Shqipërisë lidhur me krimin dhe kontrabandën në këtë qytet. Në mbledhjen e drejtuesve të policisë së Shkodrës, kreu i Policisë së Shtetit i shoqëruar...

Diell, shi dhe erëra të forta/ Çfarë rezervon moti për sot

Reshjet e shiut do të rikthehen gjatë ditës së sotme në Shqipëri. Gjatë pjesës së parë të ditës do të kemi mot të kthjellët. Vranësirat do të shtohen gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes duke sjellë reshje të pakta shiu...

Të fundit

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale...

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...