Aktualitet

Zjarr masiv në Pogradec, dy të lënduar transportohen drejt spitalit

Një pallat me 5 kate është përfshirë nga flakët në qytetin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur pranë kishës, ku mësohet se janë lënduar dy zjarrfikës në tentativë për të shuar flakët, të cilët janë transportuar për në spital. Bëhet me...

Godet me thikë vëllanë e vogël, arrestohet 33-vjeçari në Fier

Një tragjedi është shmangur sot në Fier pasi një 33 vjeçar ka goditur me thikë vëllanë e tij të vogël duke e lënë të plagosur. 33-vjeçari i identifikuar me iniciale A.S ka rënë në prangat e policisë, ndërkaq që...

Plakja e popullsisë/ Nga kujdesi për fëmijët, po kalohet tek të moshuarit

Nëse në vitet 1990 një çifti në moshë pune i duhet të kujdesej për 3-4 fëmijë dhe dy të moshuar, tani një çifti i duhet të kujdeset për më shumë se dy të moshuar dhe më pak se dy...

Fund-dhjetori në acar/ Temperaturat priten të shkojnë deri në -8 gradë

Shërbimi Meterologjik Ushtarak njofton se, edhe nesër vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata me origjinë veriore, ndërsa dita pritet të jetë e ftohtë me temperaturat e mëngjesit të cilat do zbresin nën...

Foto/ Aksident përball Ambasadës Zviceriane

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje përball Ambasadës Zviceriane në Tiranë. Një automjet ka përplasur një person i cili po udhëtonte me biçikletë. I aksidentuari, drejtuesi i biçikletës, siç mund të shihet edhe nga fotot, po pedalonte në korsinë...

Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë qendrore, ja vendi dhe magnituda…

Një tjetër lëkundje është regjistruar në orën 18:07, në zonën Bizhutë të qarkut të Elbasanit. Sipas faqes shkencore EMSC,  thuhet se ky tërmet ishte i magnitutës 2.6. Shqipëria është një zonë me sizmicitet të lartë, në  historinë e saj...

Kontributi humanitar, mjeku hero vlerësohet nga presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar sot me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile” mjekun Grei Malo. Në njoftimin në faqen zyrtare në Facebook, Meta shkruan se Grei Malo është vlerësuar me këtë titull për kontributin e tij të...

Gati për start revolucioni dixhital në shërbimet të qytetarëve

Nga fillimi i vitit 2020 nis revolucioni dixhital në shërbimet të qytetarëve, me 472 shërbime që deri sot kërkohen në radhë nëpër sportele, dhe që do të kërkohen me aplikime online përmes smartfonit apo kompjuterit. Kryeministri Edi Rama pati një...

Shqiptari nxjerr të palarat e mafias ‘Viterbese’

Mafia e njohur në Itali, "Viterbese", ka vendosur të thyej heshtjen lidhur me "Operacionin Erostrato", i cili, në janar çoi në trembëdhjetë të arrestuar, midis tyre shqiptarë dhe kalabrezë, të cilët kanë terrorizuar prej kohësh qytetin me kërcënime, akte...

Gjykata vendos për drejtorin e Konvalishencës ku humbi jetën kryekomisari

Gjykata e shkallës së parë e Durrësit, ka liruar ditën e sotme drejtorin e Konvalishencës në Durrës, Ahmet Dodën, pas arrestimit që këtij të fundit ju bë pasi u ngarkua me përgjegjësinë e vdekjes së një oficeri policie nga...

Të fundit

Berisha shpalli kandidaturën për kryetar, Basha bën menjëherë lëvizjen e radhës

Lulzim Basha ka thirrur mbrëmjen e së martës kryetarët e degëve të Partisë Demokratike në një mbledhje me dyer...

Bayern Munich këtë sezon, një paralajmërim i frikshëm për çdo kundërshtar

"Ne shënuam katër gola dhe të gjithë u argëtuan," tha Robert Lewandowski pasi ekipi i tij Bayern Munich ishte përballur me Hoffenheim të shtunën e kaluar. Dhe kjo është një përmbledhje...

Del raporti i ri: Stafi i Alec Baldwin përdori plumba të vërtetë, qëllonin me armë kanaçe birre

Sipas një raporti të ri të publikuar, arma e përdorur nga aktori Alec Baldwin me të cilën la të vdekur kinematografen Halyna Hutchins, ishte...

Avokati i njohur bën deklaratën e fortë: Ramiz Alia dhe babai i Karaxhiçit janë mjekuar në shtëpinë e Berishës gjatë luftës

Avokati i njohur Idajet Beqiri ka folur për figurën e Berishës dhe aksionin e tij aktual politik që ai ka nisur për të marrë...

“U fry derisa i shpërtheu zemra”! Avokati i Maradonës akuzon dy vajzat dhe mjekët

Matias Morla, ish-avokat i Diego Maradonës, pohoi se trajtimi mjekësor që iu dha ish-sulmuesi pas operacionit në kokë ishte shumë i keq dhe e...